توضیحات پروژه

تاریخچه ژیتان :

مارسل برونولیِر آهنگری فرانسوی که به سال ۱‍۹۲۵ در یک شهر کوچک در غرب فرانسه قطعات ماشین‌آلات کشاورزی تولید می‌کرد، همزمان با شغل آهنگری اقدام به تولید دوچرخه نیز نمود. پس از مدتی او اقدام به گشایش یک کارگاه کوچک دوچرخه‌سازی (دوچرخه‌فروشی) نمود که در روز ۲ تا ۳ دوچرخه تولید می‌کرد. این دوچرخه را با نام «مَربرو» Marbru به فروش می‌رساند.

پس از مدتی کسب او گرفت، به‌گونه‌ای که ده نفر در کارگاه کوچک او مشغول به تولید دوچرخه شدند. در ۱۹۳۰ نام محصولش را ژیـتـان به معنای «زن کولی» گذاشت. دلیل این نام‌گذاری هم بامزه است. او در تمام روزهای سال، شهرهای مختلف فرانسه را زیر پا می‌گذاشت تا مشتری‌های بیشتری برای محصول تولیدی‌اش پیدا کند. همسر او که از این غیبت مدام او خسته شده بود، به طعنه و شوخی او رو کولی (دربه‌در) صدا می‌کرد. برونولیر هم که دید این اسم بانمکی هست، آن را برای محصولش انتخاب نمود.

در سال ۱۹۵۲، ژیتان نام خود را به «ژیتان دوچرخ» Gitane Cycles تغییر داد و تولید موتورسیلکت را هم در برنامه‌ی خود گنجاند. این شرکت به سرعت به جایگاه چهارمین تولیدکننده‌ی موتورسیکلت در فرانسه رسید. و در همین زمان به عنوان اسپانسر مسابقات دوچرخه‌سواری و موتورسیکلت خود را معرفی کرد.

اولین نتیجه‌ی قابل‌توجه این پشتیبانی در سال ۱۹۵۷ اتفاق افتاد که ژَک آنکوتیل با دوچرخه‌ی ژیتانش برنده جام ملی قهرمانی فرانسه شد. این پیروزی سرآغازی بر دوره‌ی اوج ژیتان بود که در دهه ۶۰ میلادی آغاز شد و تا اوایل دهه ۱۹۸۰ نیز ادامه داشت.
در طول دهه ۶۰ میلادی، شرکت ژیتان روزی ۵۰۰ دوچرخه تولید می‌کرد. در این زمان نام کمپانی به Micmo تغییر یافت. در ۱۹۷۲، شرکت جدید بزرگ‌ترین صادرکننده دوچرخه در فرانسه بود که سالانه ۱۸۵/۰۰۰ دوچرخه تولید و صادر می‌کرد. با «انفجار تقاضای دوچرخه» در ایالات متحده، «میکمو» تحت نام برند ژیتان، نسل جدید از دوچرخه‌های مسابقه سبک با قیمت مناسب را تولید و به بازار ارائه کرد.

موفقیت انفجاری ژیتان باعث شد که این شرکت برای کمپانی‌های بزرگ‌تر جذاب شود. در ۱۹۷۴، گروه خودروسازی رنو اقدام به خرید ۳۰٪ از سهام «میکمو» نمود. در ۱۹۷۶ با خرید باقی‌مانده سهام، کل «میکمو» ضمیمه «گروه کارخانجات رنو» شد. این خرید موج دوم دوره طلایی (و آخرین آن) را با سرریز وسیع امکانات رنو و اسپانسرشیپ آن در مسابقات دوچرخه و موتورسیکلت باعث شد.

تیم رنو- ژیتان، صحنه‌های مسابقات اروپا را قبضه کرد. اما با وجود موفقیت‌های پی در پی، با خوابیدن موج اقبال دوچرخه در انتهای دهه ۷۰ در اثر واقعیت‌های اقتصادی این دوره، به پایان رسید. با وجود این مشکلات رنو دوباره ژیتان را سازماندهی کرد و برای کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری، کارگاه‌های کوچک در شهرهای مختلف را به مقر اصلی شرکت در زادگاه ژیتان منتقل کرد. در طول سال‌های ۱۹۸۶ و ۱۹۸۷ همه‌ی دوچرخه‌ها زیر سقف یک کارخانه تولید می‌شدند. در سال ۱۹۹۲، ژیتان، پژو و یک دوچرخه‌ساز اسپانیایی با هم ترکیب شده و گروه Cycleurope را شکل دادند. کارخانه ژیتان به زودی در کنار تولید دوچرخه‌های خود به تولید «پژو» نیز دست زد.

بیش از 20 پیروزی بین المللی : رکوردی که تا کنون شکسته نشده و تا به امروز پایدار باقی مانده.
ژیتان با برنده شدن ۱۱ دوره مسابقات تور دُ فرانس، ۲ دوره جیرو ایتالیا و بسیاری از مسابقات مطرح اروپا، از برجسته‌ترین تولیدکنندگان دوچرخه بوده است. قهرمانان با دوچـرخـه ژیـتـان (GITANE) رکورد بیشترین پیروزی را در مسابقات معتبر و حیثیتی دارا می باشند. در 50 سال اخیر، ژیتان بیش از 20 پیروزی در Le Tour de France , Lavuelta , مسابقات قهرمانی جهان، نیس پاریس، روبیکس پاریس و… را از آن خود کرده است. این رکورد مدیون قهرمانان ذیل می باشد که این افسانه را رقم زده اند:

… Jacques Anquetil , Bernard Hinault , Greg Lemond , Raphael Geminiani , Stablinsky , Rudi Altig , Joop Zoetemelk , and

افسانه ای که هرگز فراموش نخواهد شد.

چرا دوچـرخـه ژیـتـان ایمن تر است؟

خدمات پس از فروش : تجربه 80 سال ساخت دوچرخه در اروپا و فروش در سرتاسر جهان (از جمله ایران) که آرامش خاطر شما را فراهم می نماید.
ضمانت : دوچرخه های ژیـتـان فـرانـسه و رالــی انـگـلستـان مشمول 3 سال گارانتی تنه و 1 سال گارانتی دوشاخ و لوازم سیستم دنده + ترمز می باشند.(به استثناء لوازم استهلاکی)
اندازه تنه : دوچرخه های ژیـتـان فـرانـسه و رالــی انـگـلستـان علاوه بر سایز طوقه از سایزبندی تنه نیز برخوردار می باشد.
جدیدترین تکنولوژی روز دنیا : در طراحی و ساخت تنه که دارای جوش های منظم و مقاوم بوده و عملیات حرارتی خاص (T6-T4) اجرا می شوند.
سیستم ترمز بندی SHIMANO Multi System : بدین معنی که ترمزها در هنگام داغ شدن(در اثر اصطکاک با طوقه) و یا خیس شدن(در اثر بارندگی) قابلیت خود را تا حد زیادی حفظ می کنند و موجب اجازه نصب برچسب BRAKING Performance از شیمانو ژاپن شده.
ملزومات تنه : تقویت مضاعف تنه (Gusset) ، همچنین نصب گوشواره (Drop-out Hanger) با حفظ ظرافت همیشگی ژیتان و رالی، همچنین مقاومت تنه در برابر آزمایشات با 120 کیلوگرم وزن و 350 هزار بار ضربه شدید.
طوقه ها : با خط ایمنی Safety Line برای جلوگیری از شکستگی ناگهانی و همچنین سیستم جدید پره بندی Star Assembling Technology برای سبکی.
سیستم دنده FULL SHIMANO : استفاده از سری کامل دنده شیمانو که موجب اجازه نصب برچسب SHIFTING Performance از شیمانو ژاپن شده.
زیـن : دوچرخه های ژیـتـان فـرانـسه و رالــی انـگـلستـان دارای زین های ژل Selle Royal ایتالیا، راحت و با طراحی اصولی ارگونومی هستند.
لاستیک ها : دوچرخه های ژیـتـان فـرانـسه و رالــی انـگـلستـان دارای لاستیک های MAXXIS تایوان و SCHWALBE آلمان هستند، که از بزرگترین و مرغوبترین برندهای لاستیک در جهان به شمار می آیند.

فروشگاه دوچرخه فیض اله زاده این افتخار را دارد تا محصولات ژیـتـان را در اختیار هموطنان عزیز قرار دهد.

برای مشاهده دوچرخه های ژیتان، در صفحه محصولات به قسمت GITANE مراجعه فرمایید.