توضیحات پروژه

قدمت اسکات برمی گردد به سال 1958، زمانی که اد اسکات (Ed Scott) با اختراع اولین اسکی آلومینیوم انقلاب بزرگی در ورزش و صنعت اسکی به پا کرد. از آن زمان به بعد محصولات متفاوت و نوآورانه ای به بازار عرضه کرد.

شرکت سوئیسی SCOTT SPORTS (که قبلا SCOTT USA بود) تولید کننده دوچرخه، تجهیزات زمستانی، موتورسواری و پوشاک ورزشی است. در سال 1958 مهندس و اسکی باز آمریکایی اد اسکات پس از موفقیت چشمگیرش در اختراع چوب اسکی آلومینیومی شروع به تولید محصولات ورزشی متفاوتی نمود. در سال 1978 شرکت اسکات کمپانی خود را به اروپا، شهر Fribourg در سوئیس گسترش داد.

در سال 1986 اسکات اولین دوچرخه کوهستان خود را تولید کرد. سپس در سال 1989 اسکات یکی از بزرگترین نوآوری های تاریخ دوچرخه سواری را به جهان عرضه نمود، دسته فرمان آیرودینامیک که توسط دوچرخه سوار آمریکایی Greg Lemond استفاده و برنده مسابقات Tour de France شد. در سال 1991 اقدام به تولید دوچرخه های کمک فنردار با نام Unishock و یک سال پس از آن اولین دوچرخه کوهستان کمک فنر دار Full-Suspension و کفش و کلاه دوچرخه سواری را تولید نمود.

شرکت اسکات در سال 1998 سبک وزن ترین دوچرخه کوهستان کمک فنردار جهان را با نام G-Zero به بازار ارائه نمود. در سال 2001 اسکات سبک ترین بدنه دوچرخه جاده (Road-Bike) جهان (با وزنی کمتر از یک کیلوگرم) ساخت و این رکورد را تا سال 2003 که بدنه 895 گرمی را ساخت حفظ نمود. در همان سال باز هم انقلابی دیگر در صنعت دوچرخه به وجود آورد، این بار با رونمایی از دوچرخه کمک فنر دار Genius که نوآوری جدیدی در دوچرخه های Full Suspension بود که قابلیت تنظیم شوک کمک فنر در سه مرحله بود. محبوبیت دوچرخه های Genius با پیروزی دوچرخه سوار Thomas Frischknecht در مسابقات صحرایی جهانی چندین برابر شد. در سال 2005 نیز یکی از سبکترین تنه دوچرخه های کربن با تکنولوژی Triathlon با وزن 980 گرم به نام PLASMA از دستاوردهای شرکت اسکات بود.

اسکات در سال 2007 دوچرخه Addict با بدنه 790 گرمی و لوله زین 165 گرمی و دوشاخ جلو کربن 330 گرمی اسکات که در مجموع وزن این دوچرخه را تنها به 5.9 کیلوگرم می رساند باز هم رکورد دار جهانی شد و گوی سبقت را از تمام رقبای خود ربود. در همین سال با تکنولوژی های IMP و CR1 و سیستم شوک Nude TC اسکات سبکترین دوچرخه Full Suspension را عرضه کرد.

پنجاهمین سالگرد افتتاح شرکت اسکات در سال 2008 برگزار شد. شرکتی که اد اسکات تنها با تولید چوب اسکی شروع کرد، اما با گذشت 50 سال و پیشرفت چشمگیر آن اکنون از بزرگترین تولیدکنندگان محصولات ورزشی زمستانی و دوچرخه درجهان به شمار می رود. پس از 50 سال تولیدات اسکات بر سه اصل اولیه استوار می باشد : نوآوری – فن آوری – طراحی.

در سال 2011 دوچرخه های کوهستان Scale با وزنی کمتر از 899 گرم که باز هم سبک ترین تنه کربن کوهستان در جهان است طراحی و تولید شد. قهرمان دوچرخه سواری جهان Nino Schurter در مسابقات جهانی با دوچرخه Scale 899 به پیروزی رسید. در همین سال بر خی دوچرخه های Genius و MTB بازنگری و تقویت می شوند. همینطور دوچرخه های الکتریکی (E-Bike) پا به عرصه می گذارند تا شاهد نوآوری و تکنولوژی برتر اسکات در این زمینه باشیم.

اسکات برای تمام سنین و سلیقه ها انواع مختلف دوچرخه معمولی و حرفه ای از جمله کوهستان، جاده، دانهیل، شهری، زنانه، بچه گانه و… تولید کرده و در ایران نیز در حد امکان مدلهای مختلف و متنوع این شرکت که هر ساله آپدیت و به روز می شود با قیمت مناسب در مجموعه فروشگاه های دوچرخه فیض اله زاده آماده ارائه به مشتریان گرامی می باشد.