توضیحات پروژه

مجتمع صنعتی دوچرخه سازی قوچان بزرگترین تولید کننده دوچرخه در ایران و خاورمیانه با ظرفیت تولیدی 300.000 دستگاه دوچرخه در سال می باشد. این واحد صنعتی در تاریخ 1377/7/22 با هدف نیل به خود کفایی ، استقلال صنعتی ، ایجاد اشتغال ، توسعه اقتصادی در منطقه ، صرفه جویی و کسب درآمد ارزی ، تولید انبوه خود را شروع نموده است.

مجتمع صنعتی دوچرخه سازی قوچان با به کار گیری پرسنل و مهندسین مجرب و پیروی از قوانین موسسه استاندارد موفق به دریافت چندین نشان استاندارد ملی و جهانی مانند مدیریت کیفی، سیستم مدیریت محیط زیست و سیستم کنترل کیفی گردیده است.

اهمیت صادرات کالاهای غیر نفتی، تمامی صنایع را به تلاش وا داشته تا سهمی هر چند کوچک در این راستا داشته باشند. مجتمع صنعتی دوچرخه سازی قوچان نیز با توجه به این موضوع و در جهت اهداف پویای دولت وضیفه ملی ، ورود به بازار جهانی را سرلوحه و هدف اصلی خود قرار داده و با بهره گیری از آخرین دست آوردهای تکنولوژی روز جهان و تخصص، تجربه و دانش کادر فنی و مهندسین مجرب خود، موفق به تولید انواع مدلهای دوچرخه با کیفیتی مطلوب گردیده و به این ترتیب توانسته است در جهت ورود به بازارهای جهانی گامی موثر برداد.

از اواخر سال ۱۳۸۳ این شرکت برنامه ریزی و تلاش خود را برای در اختیار گرفتن سهمی از بازار بین المللی آغاز و گام های اولیه را با فعالیت در امر صادرات به کشورهای ترکمنستان، افغانستان، کوبا، عراق و ونزوئلا برداشت، سپس با تحقیق و بررسی موقعیت های جغرافیایی و اجتماعی این کشورها، کشور ونزوئلا را به عنوان اولین پروژه فعالیت صنعتی به منظور احداث خط مونتاژ دوچرخه برگزید.

محصولات تولیدی این مجتمع انواع مدلهای دوچرخه و مناسب با گروههای سنی مختلف از سایز 16 تا سایز 28 در مدلهای کوهستان، شهری، مسابقه ای، بارکش، دونفره، تاشو، دخترانه و … می باشند. کلیه مدلهای دوچرخه های تولیدی این واحد، تحت نام تجاری آسـاک به بازار عرضه می گردد. این شرکت مفتخر به تولید بیش از 87 درصد قطعات دوچرخه در ایران است و مابقی قطعات از شرکتهای معتبری مانند شرکت شیمانو ژاپن و کارخانجات مورد تایید تایوان تهیه می گردد.

دفتر مرکزی مجتمع صنعتی دوچرخه سازی قوچان در مشهد واقع گردیده است. همچنین این شزکت دفاتری در تهران، دبی و ونزوئلا دارد. جمعا حدود 290 نفر در دفاتر وکارخانه این شرکت مشغول به کار هستند. کارخانه این مجتمع در زمینی به مساحت 200 هزار متر مربع در شهرستان قوچان واقع شده است. زیربنای مجتمع 65 هزار متر مربع شامل سالنهای تولید، انبار، ساختمانهای اداری، تاسیسات و مهمانسرا می باشد.

حدود 200 دستگاه ماشین آلات مجتمع از کشورهای مطرح بازار جهانی مانند هلند، آلمان، فرانسه و ایتالیا خریداری شده است. ماشین آلات بر اساس آخرین تکنولوژی روز اروپا بوده و قابلیت استفاده بجز صنعت دوچرخه را نیز دارا می باشند. در بخش تولیدی مکانیک، جوش MIG و TIG، فرم دهی، ماشین کاری، برش کاری و در بخش تولیدی شیمی، خطوط آبکاری نیکل-کرم، گالوانیزه، فسفاتینگ و رنگ الکترواستاتیک مایع و پودری در دسترس است.

تولیدات این مجتمع با بهره گیری از کادر متخصص و برخورداری از سیستم های کنترل کیفی پیشرفته در زمینه طراحی و تولید دوچرخه پس از طی آزمون های دقیق موجب شده است تا در بازار مصرف همواره با استقبال گسترده مواجه بوده تا حدی که به دلیل کیفیت بالا و کارآیی مناسب قابل رقابت با انواع دوچرخه های اروپایی و آسیای شرقی می باشد. دوچرخه های آساک دارای سه سال گارانتی بدنه و دوشاخ جلو می باشند. تمامی این موارد مرهون طراحی زیبا، رعایت دقیق مسائل فنی و قیمت مناسب محصولات می باشد.

شرکت بازرگانی فلامینگو (فیض اله زاده) مفتخر به دارا بودن نمایندگی انحصاری فروش محصولات آساک دوچرخ به هموطنان گرامی می باشد.

امید است با عرضه محصولی ایرانی در عرصه رشد و شکوفایی صنعت دوچرخه و فرهنگ دوچرخه سواری در سرزمینمان گامی کوچک برداریم.

فروشگاه دوچرخه فیض اله زاده این افتخار را دارد تا محصولات آساک را در اختیار هموطنان عزیز قرار دهد.

برای مشاهده دوچرخه های آساک، در صفحه محصولات به قسمت آساک دوچرخ(دماوند) مراجعه فرمایید.