فروشگاه اینترنتی
تلفن : 55663717-021
تلفن : 55663716-021

تاریخچه برندها


بلاست BLAST

تاریخچه بلاست : لذت دوچرخه سواری را با دوچرخه های بلاست تجربه کنید. شرکت بلاست در سال 1986 در شهر بیلبائو اسپانیا با تاکید بر کیفیت، عملکرد و طراحی زیبا با تکنولوژی روز دنیا در محصولات خود شروع به کار کرد. بدنه دوچرخه که به عنوان اسکلت دوچرخه عمل کرده، از اهمیت بالایی برخوردار است. بدنه دوچرخه های بلاست با دقت فراوان توسط تکنسین های مجرب جوش داده شده و سپس تحت فرایند حرارت T4-T6 به منظور توسعه یکنواختی ساختار آلیاژ قرار می گیرد. پس از حرارت، همترازی بدنه با دقت بسیار بالایی انجام می گیرد تا بعد از همترازی 100% بدنه، دوچرخه سوار راحتی و عملکرد دوچرخه را حس می کند و این امر مانع از بروز کمر درد برای دوچرخه سواران می شود. به همین دلیل این مرحله از مهمترین مراحل تولید دوچرخه بلاست به شمار می آید.

رالی RALEIGH

تاریخچه رالی در سال 1887 در خیابان رالی در شهر ناتینگهام به وجود آمد. فرانک بُودن 38 ساله به تجویز دکتر یک دوچرخه برای سلامتی و بهبود وضعیت جسمانیش خریداری کرد. او تحت تاثیر این دوچرخه قرار گرفت و کارگاه کوچک سازندگان آن را خریداری کرد. پس از شش سال کارگاه کوچک فرانک تبدیل به بزرگترین تولید کننده دوچرخه در کارخانه ای با مساحت 7.5 هکتار در جهان شد. در سال 1921 پس از مرگ فرانک پسر او هارولد مدیریت امور را به دست گرفت. رالی در سال 1939 کارخانه ای در ایرلند افتتاح کرد.

ژیتان GITANE

تاریخچه ژیتان : مارسل برونولیِر آهنگری فرانسوی که به سال ۱‍۹۲۵ در یک شهر کوچک در غرب فرانسه قطعات ماشین‌آلات کشاورزی تولید می‌کرد، همزمان با شغل آهنگری اقدام به تولید دوچرخه نیز نمود. پس از مدتی او اقدام به گشایش یک کارگاه کوچک دوچرخه‌سازی (دوچرخه‌فروشی) نمود که در روز ۲ تا ۳ دوچرخه تولید می‌کرد. این دوچرخه را با نام «مَربرو» Marbru به فروش می‌رساند.

اسکات SCOTT

قدمت اسکات برمی گردد به سال 1958، زمانی که اد اسکات (Ed Scott) با اختراع اولین اسکی آلومینیوم انقلاب بزرگی در ورزش و صنعت اسکی به پا کرد. از آن زمان به بعد محصولات متفاوت و نوآورانه ای به بازار عرضه کرد. شرکت سوئیسی SCOTT SPORTS (که قبلا SCOTT USA بود) تولید کننده دوچرخه، تجهیزات زمستانی، موتورسواری و پوشاک ورزشی است. در سال 1958 مهندس و اسکی باز آمریکایی اد اسکات پس از موفقیت چشمگیرش در اختراع چوب اسکی آلومینیومی شروع به تولید محصولات ورزشی متفاوتی نمود. در سال 1978 شرکت اسکات کمپانی خود را به اروپا، شهر Fribourg در سوئیس گسترش داد.

آساک دوچرخ (دماوند)

مجتمع صنعتی دوچرخه سازی قوچان بزرگترین تولید کننده دوچرخه در ایران و خاورمیانه با ظرفیت تولیدی 300.000 دستگاه دوچرخه در سال می باشد. این واحد صنعتی در تاریخ 1377/7/22 با هدف نیل به خود کفایی ، استقلال صنعتی ، ایجاد اشتغال ، توسعه اقتصادی در منطقه ، صرفه جویی و کسب درآمد ارزی ، تولید انبوه خود را شروع نموده است. مجتمع صنعتی دوچرخه سازی قوچان با به کار گیری پرسنل و مهندسین مجرب و پیروی از قوانین موسسه استاندارد موفق به دریافت چندین نشان استاندارد ملی و جهانی مانند مدیریت کیفی، سیستم مدیریت محیط زیست و سیستم کنترل کیفی گردیده است.